Film korporacyjny o PGNiG otrzymał nagrodę podczas World Media Festival w Hamburgu

February 23, 2015

Film korporacyjny o PGNiG otrzymał nagrodę podczas World Media Festival w Hamburgu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i dom produkcyjny PrimeMovers otrzymały nagrodę na niedawnywm World Media Festival w Hamburgu za film “PGNiG – Energia dzięki wiedzy”.

Korporacyjny film “PGNiG otrzymał srebrne wyróżnienie w kategorii Web: Business-to-Business. Nagrody zostały wręczone na gali 9 maja br. w Hamburgu.

World Media Festival jest jednym z najważniejszych festiwali w branży medialnej. “W całej historii festiwalu film PGNiG jest pierwszym nagrodzonym filmem korporacyjnym z Polski. Jest to duże wyróżnienie, bo konkurencja na festiwalu w Hamburgu jest międzynarodowa, a o nagrody starają się bardzo znane i silne globalne marki” – komentuje Grzegorz Szyroki, Prezes PrimeMovers.

Film “PGNiG – Energia dzięki wiedzy” opowiada historię spółki, tłumaczy jej strategiczne znaczenie w Polsce, pokazuje zaplecze technologiczne i ludzkie, a także wdrażane innowacje. Inspiracją dla twórców był kultowy “Koyanisquatsi” Godfreya Reggio, dlatego też znaczna część produkcji składa się z sekwencji ujęć poklatkowych. Zdjęcia do filmu trwały sześć dni i były realizowane w kilku lokalizacjach na terenie całego kraju.

Firma PrimeMovers wygrała przetarg na produkcję filmu korporacyjnego dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w ubiegłym roku. Film wyreżyserował Tomasz Matuszczak, operatorem był Jakub Kijowski, a producentem Grzegorz Szyroki.

Więcej o filmie w rozmowie dla portalmedialny.pl z Joanną Zakrzewską – rzecznikiem PGNiG oraz Grzegorzem Szyrokim – pomysłodawcą filmu.

mediafm.net / Przeczytaj pełen artykuł tutaj

Leave a reply